In onze gemeente dragen we via diaconale of ZWO-collectes wekelijks bij aan doelen voor mensen die onze hulp nodig hebben. Er zijn ook andere manieren om dit te doen, bijv. door mee te doen aan de Nacht van de Vluchteling. Wat is dat?

Sinds 2010 wordt het aantal deelnemende wandelaars aan de Nacht van de Vluchteling steeds groter. In 2024 liepen er maar liefst 7000 deelnemers, op 15 routes in tien steden. Met 65.000 donaties werd een fantastisch bedrag van meer dan 1.7 miljoen euro opgehaald. Hiermee konden vluchtelingen in Congo, Irak en Afghanistan geholpen worden. Dit jaar wordt er in de nacht van 14 op 15 juni gelopen voor vluchtelingen in Myanmar (aardbeving in 2024), Bangladesh (Rohingya), DR Congo (Oost Congo), Niger (IS en Boko Haram) en Syrië (aardbeving in 2023 en nieuw regime).


De Nacht van de Vluchteling is een wandeltocht waar bewustwording, uitdagende kilometers (10, 20 of 40km) en de bijzondere sfeer van saamhorigheid centraal staan. Je kunt je individueel inschrijven, maar ook samen met je familie of als organisatie een team starten. Onder de deelnemers zijn er ook mensen met een eigen vluchtverhaal en organisaties die zich dagelijks inzetten voor dit thema. Dit zorgt onderweg voor mooie ontmoetingen en gesprekken.

In Nederland organiseert Stichting Vluchteling rondom Wereldvluchtelingendag (20 juni) de Nacht van de Vluchteling om humanitaire crises in de wereld onder de aandacht te brengen. Door middel van dit evenement laten ze zien solidair te zijn met mensen op de vlucht en halen ze zoveel mogelijk geld op. Met de opbrengst kan Stichting Vluchteling met haar lokale partners snel ter plekke levensreddende noodhulp bieden zoals onderdak, medische zorg, voedsel, drinkwater en sanitaire voorzieningen.

Voor meer informatie of om deel te nemen, zie https://www.nachtvandevluchteling.nl/ of https://www.unhcr.org/nl/wereldvluchtelingendag/